Najnowsze informacje od Polskiego Towarzystwa DBT

View this email in your browser

Dołącz do nas! Zostań członkiem Polskiego Towarzystwa DBT

10 newsów od społeczności PTDBT:

1. Chociaż w dalszym ciągu nasza oficjalna nazwa to PTDBT, podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy na PTDBT BPD, aby podkreślić nasze zaangażowanie na rzecz osób z diagnozą osobowości bordeline. Nazwa zostanie uchwalona na Walnym Zebraniu Członków – termin i zaproszenia, niedługo na stronie oraz w skrzynkach mailowych Członków.

2. Trwają intensywne i szeroko zakrojone prace warszawskiego  Zespołu PTDBT nad stworzeniem linii życia – całodobowego telefonu dla osób w kryzysie samobójczym, w którym pomoc udzielana będzie zgodnie z DBT. To bardzo ważny projekt, wierzymy, że będzie zakończony sukcesem. To bardzo duże przedsięwzięcie, pierwsze takie w Polsce. Pomysły, kontakty, chęć wsparcia i dołączenia do projektu? Piszcie do nas:

3. Trwają intensywne prace nad mapą terapeutów DBT – pacjenci z całej Polski naprawdę tego potrzebują. Terapeuci pracujący w DBT, na różnych poziomach zaawansowania, proszeni o pilne zgłaszanie, wypełnianie formularzy, które rozsyłaliśmy w lipcu – kontakt z nami

4. Zakończył się pierwszy półroczny cykl Treningu umiejętności DBT online dla terapeutów prowadzony przez członków Towarzystwa w duchu superwizji koleżeńskiej. Dużo się nauczyliśmy wzajemnie, spotkania będą kontynuowane. Uwaga: planujemy kolejne cykle treningu online – sprawdzajcie wiadomości na naszej stronie na FB

5. A skoro o treningach DBT: grupy dla pacjentów prowadzone są już regularnie w Warszawie i Gdańsku, od września planowane w Gliwicach. Zachęcamy do prowadzenia grup Treningu umiejętności DBT w kolejnych miastach (są już materiały po polsku) i dawania nam znać, gdzie planowany jest trening. Bardzo chętnie będziemy kierować tam zgłaszających się do nas pacjentów, publikować informacje na stronie i na FB.  Jak zacząć, potrzeba motywacji? Piszcie:

6. A skoro o pytaniach i motywacji: jesienią ruszamy z cyklem bezpłatnych webinarów dla członków Towarzystwa. Co dwa miesiące spotkanie tematyczne, na którym będzie można zadawać pytania aż do uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi – będą praktycy, będą specjaliści, będzie wiedza. Wszystko dla członków, w ramach jednej składki rocznej, a dla niezdecydowanych – odpłatnie. Oczywiście, śledźcie nasz FB – tam będzie wszystko.

7. Świeże wieści z wydawnictw: jesienią październik/listopad 2017 ujrzy światło dzienne polskie wydanie Treningu DBT dla nastolatków (Rathus, Miller). Bardzo, bardzo wyczekane, i ogromnie potrzebne. Planujcie grupy – jw. punkt nr 4.

8. Przedstawiciele naszego Towarzystwa w dniach 25-28 września 2017 będą uczestniczyć w międzynarodowej konferencji poświęconej zaburzeniom osobowości, organizowanej przez International Society for the Study of Personality Disorders, ISSPD. W ramach konferencji odbywać się będą także warsztaty – wciąż można się rejestrować! Zachęcamy do dołączenia do nas – obowiązują zniżki dla studentów, doktorantów i stażystów. Więcej informacji: www.isspd2017.com.

Zarezerwuj
sobie miejsce!

Informacje i zapisy!

Dziękujemy, że jesteście z nami!
Zapraszamy do współtworzenia społeczności DBT,
dzielenia się pomysłami, wydarzeniami, wiadomościami.
Na początek – można przesłać ten newsletter dalej!

Otrzymałeś ten list ponieważ zapisałeś się na naszej stronie www.ptdbt.pl
Polskie Towarzystwo DBT ul. Uphagena 28/005, 80-237 Gdańsk
KRS: 0000652425 NIP: 9571090202 REGON:366073484
Mamy nadzieję, że polubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.*|REWARDS|*


 

Newsletter PTDBT

Newsletter PTDBT

Zapisz się, byśmy mogli Cie powiadomić o wszelkich nowościach, wydarzeniach i szkoleniach związanych z naszymi celami statutowymi.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się z naszą polityką prywatności dostępną na naszej stronie regulamin i statut.

Udało Ci się zapisać na nasz newsletter