Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno Behawioralnej

członkostwo kosztuje 100 złotych za rok kalendarzowy
wpłacacie na konto PTDBT: 37 1140 2004 0000 3202 7661 3335

wypełnioną deklarację, którą możecie poniżej pobrać wysyłacie na podany w niej adres PTDBT

Nasza Filozofia

We wszystkich naszych działaniach kierujemy się filozofią, która leży u podstawy psychoterapii, w którą wierzymy i którą stosujemy nie tylko w pracy, lecz również w naszym życiu.
Wierzymy że:
Każdy żyje najlepiej jak potrafi i każdy pragnie być szczęśliwy, to jednak nie wystarczy, by zbudować Życia warte Przeżycia. Musimy być zmotywowani, by wprowadzać nowe, umiejętne zachowania. Balansujemy więc pomiędzy Akceptacją, a Zmianą- co jest fundamentem DBT.

Nasza Misja
Pracujemy nad tym, by propagować w Polsce Terapię Dialektyczno- Behawioralną, inne metody Psychoterapii Oparte na Dowodach Naukowych oraz terapeutów stosujących te metody. Walczymy ze stygmatyzacją zaburzeń psychicznych, osobowości, zaburzeniem osobowości z pogranicza (borderline). Chcemy stworzyć całodobowy telefon zaufania dla osób w kryzysie, na który można się bez problemu dodzwonić, w tej chwili nie mamy takiego telefonu w naszym kraju.

Zróbmy to razem

Połączmy Siły

Nasze cele są bardzo ambitne, nie damy rady stworzyć tego wszystkiego sami, jeśli chcesz nam pomóc napisz do nas, z wdzięcznością przyjmiemy każdy rodzaj wsparcia.

Sympatycy

Możesz również wesprzeć nas finansowo, na razie nie możemy jeszcze przyjmować 1% podatku, ale możesz zapisać się jako członek- sympatyk PTDBT, albo przekazać nam darowiznę.

Wydarzenia

Chętnie weźmiemy udział w wydarzeniach, gdzie moglibyśmy zaprezentować DBT oraz działania naszego Towarzystwa, równie chętnie napiszemy o waszych wydarzeniach, jeśli wiążą się z naszymi celami statutowymi.
i

Lista Terapeutów

Tworzymy listę terapeutów, którzy stosują nowoczesne psychoterapie i chcą pracować z osobami, które cierpią z powodu zaburzenia osobowości.
Jeśli chcesz się na niej znaleźć skontaktuj się z nami.

Nasza Wizja

Dążymy do rozpowszechniania w Polsce wiedzy na temat nowoczesnych skutecznych psychoterapii, chcemy umożliwić terapeutom szkolenie się w psychoterapiach trudno dostępnych w Polsce.
Chcemy, by osoby cierpiące z powodu zaburzeń psychicznych nie czuły się gorsze, nie czuły, że nie ma dla nich miejsca w społeczeństwie, że zostały odrzucone. Będziemy edukować  zarówno specjalistów, jak i szerszą publiczność, oraz pacjentów i ich rodziny.
Pragniemy stworzyć telefon zaufania, który sprawi, że osoba będąca w kryzysie w środku nocy, będzie miała do kogo się zwrócić o pomoc.

Ale, co ja z tego członkostwa będę mieć? 

Linia Kryzysowa

Poczucie, że pomagasz

W stworzeniu linii kryzysowej, która całodobowo pomagać będzie każdej osobie w potrzebie, kryzysie, czy osobom, które myślą o popełnieniu samobójstwa.

Metody oparte na dowodach

Poczucie, że wspierasz

Podejście naukowe do chorób i zaburzeń psychicznych i że dzięki Tobie będzie więcej specjalistów z konkretną wiedzą i umiejętnościami.

Zmniejszanie Stygmatyzacji

Poczucie, że dzięki Tobie

Będziemy mogli jeszcze więcej robić dla tych, którzy są stygmatyzowani przez swoją diagnozę, szczególnie, jeśli to diagnoza zaburzenia osobowości, czy zaburzenia osobowości borderline.

dobrze, dobrze pobieram i wypełniam deklarację

Docelowo mamy w planach również inne, bardziej namacalne korzyści

Niespodzianka

Tutaj będą nowe pomysły

Zależy nam, żeby jak najwięcej osób miało dostęp do metod i terapii, które mogą im pomóc, ale na pewno wymyślimy jakieś niespodzianki dla naszych członków, a może Ty masz jakiś pomysł?
Nie wahaj się, pisz śmiało na info@ptdbt.pl

Wydarzenia Terapeutyczne

Planujemy, rozwijać PTDBT

W taki sposób, żeby nasze metody, były szeroko dostępne (za darmo). Naszym wielkim marzeniem jest wejście z umiejętnościami DBT do szkół, ukoronowałoby to, nasze działania. 

Forum

Forum, częściowo dostępne

Wyłącznie dla członków DBT, zrobimy zarówno część dla specjalistów, jak i taką dla sympatyków, pacjentów i ich rodzin. Forum będzie moderowane i otaczane opieką przez nasze Towarzystwo. 

Jeśli jeszcze nie zostałeś naszym członkiem, przypominamy,

deklaracja w formacie pdf

deklaracja w formacie doc

wypełniacie i wysyłacie pocztą, lub składacie u członka zarządu PTDBT

Newsletter PTDBT

Newsletter PTDBT

Zapisz się, byśmy mogli Cie powiadomić o wszelkich nowościach, wydarzeniach i szkoleniach związanych z naszymi celami statutowymi.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się z naszą polityką prywatności dostępną na naszej stronie regulamin i statut.

Udało Ci się zapisać na nasz newsletter