Polskie Towarzystwo DBT

Życie warte Przeżycia

Ludzie PTDBT

Jesteśmy psychologami, psychoterapeutami, psychiatrami, lekarzami i pacjentami, słowem: ludźmi, których pasją jest pomaganie ludziom i szerzenie wiedzy o nowych dostępnych formach leczenia, które dają nadzieję poprawy, tym osobom, które wcześniej tej nadziei nie miały. Każdego chętnego do pomocy zapraszamy do naszego Towarzystwa.

Zarząd PTDBT

Zarząd naszego Towarzystwa jest wybierany, co 4 lata w walnym zgromadzeniu, pierwszej kadencji przeowdniczą:

Prezes Zarządu

Vivian Fiszer

Jestem psychologiem, psychoterapeutką dialektyczno-behawioralną specjalizującą się w terapii zaburzeń osobowości. Zależy mi na tym, by podejście terapii dialektycznej rozpowszechniło się w Polsce. Jest to terapia oparta na dowodach naukowych, skuteczna w leczeniu wielu trudnych i złożonych problemów, zawiera wszystkie najlepsze zdobycze psychologii. Poza tym w DBT bardzo szanuje się pacjenta.
Zakłada się, że każdy człowiek chce się zmienić i żyje tak, jak najlepiej potrafi w danym momencie. Należy mu pomóc bez osądzania go i stale szukać nowych rozwiązań, które będą odpowiadały jego celom.

Filozofia

“Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło”
C.G. Jung

Edukacja i Szkolenia

Psycholog, terapeutka DBT/CBT. Certyfikaty: analiza behawioralna;
trening umiejętności DBT;
uprawomocnienie, ekspozycja
i wiele innych.

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Jacek Stasiuk

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów magisterskich na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego, doktorant studiów doktoranckich na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym obecnie w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Stypendysta i uczestnik wymiany międzynarodowej na Uniwersytecie we Włoszech-Universita Degli Studi Di Palermo. Obecnie pracuje jako lekarz rezydent Psychiatrii w II Klinice Psychiatrii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku a także Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.
W swojej pracy skupia się zarówno na doborze właściwej farmakoterapii jaki i na oddziaływaniach psychoterapeutycznych, starając sie leczyć swoich pacjentów holistycznie.

Filozofia

“Pamiętajmy o tym, że medycyna urodziła się z niedoli, a rodzicami jej chrzestnymi były miłosierdzie i współczucie” W.Biegański

Edukacja i Szkolenia

Lekarz Medycyny, psychiatra.
certyfikaty: DBT uprawomocnienie
nowoczesna farmakoterapia,
farmakoterapia w zaburzeniach
osobowości.

Sekretarz Zarządu

Magda Skuza  Singh

Dzięki sprawdzonym na świecie metodom Terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT), mam możliwość dopasowywania programu terapii do indywidualnych potrzeb i możliwości każdej osoby. Dzięki skutecznym metodom terapii  możemy wprowadzać dobre zmiany, poprawiać jakoś życia. Jednak, nawet najlepszy terapeuta, najbardziej zmotywowany pacjent może znaleźć się w sytuacji, kiedy zmiana jest trudna i najlepszym celem terapii jest akceptacja doświadczenia. Uważam, że kluczem do sukcesu w terapii jest właśnie połączenie dążenia do zmiany i gotowości do akceptacji, zarówno ze strony uczestnika terapii, jak i terapeuty.

Filozofia

“Odwaga jest początkiem działania, szczęście jest jego końcem” Demokryt

Edukacja i Szkolenia

Psycholog, terapeutka DBT/CBT
Certyfikaty: DBT wprowadzenie,
DBT w ASSPD , metody oparte na
dowodach naukowych, ekspozycja,
i wiele innych.

Komisja Rewizyjna

Anita Kręgielewska

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
Psycholog, terapeutka DBT i CBT.

Magda Augustyniak

Członek Komisji Rewizyjnej
Psycholog, terapeutka DBT.

Magdalena Tylko

Członek Komisji Rewizyjnej
Psycholog, terapeutka DBT i CBT.

Newsletter PTDBT

Newsletter PTDBT

Zapisz się, byśmy mogli Cie powiadomić o wszelkich nowościach, wydarzeniach i szkoleniach związanych z naszymi celami statutowymi.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się z naszą polityką prywatności dostępną na naszej stronie regulamin i statut.

Udało Ci się zapisać na nasz newsletter