Część II. Umiejętności DBT: trening oraz coaching w zakresie umiejętności.
                                                                                                      dr Armida R. Fruzzetti
                                        NOWE TERMINY (5 dni)  25-26 kwietnia 2020, godz 14-19,
                                                             8 maj 2020 godz 17-20,
                                                             9-10 maj 2020 godz 14-19

UWAGA: SZKOLENIE BĘDZIE NAGRANE I DOSTĘPNE DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA, KTÓRZY NIE BĘDĄ MOGLI UCZESTNICZYĆ WE WSZYSTKICH DNIACH O PODANYCH GODZINACH.

Ten moduł szkolenia obejmuje materiał w zakresie umiejętności DBT: trening umiejętności w formacie indywidualnym oraz grupowym, coaching w zakresie umiejętności.
DBT obejmuje następujące grupy umiejętności:
I. Uważność.
II. Tolerancja dolegliwości psychicznych.
III. regulacja emocji.
IV. Skuteczność interpersonalna.
V. Podążanie środkową ścieżką (w treningu DBT-A dla młodzieży).

Prowadząca:
Dr Alan E. Fruzzetti jest profesorem psychologii, założycielem, superwizorem i terapeutą DBT w programie dla młodzieży w McLean Hospital, w USA.  Jest jednym ze współtwórców terapii dialektyczno-behawioralnej, badaczem i wieloletnim współpracownikiem M. Linehan i Behavioral Tech. Autorem i współautorem książek i artykułów, twórcą terapii DBT dla par i rodzin. Jest współtwórcą (wraz z dr Perry Hoffman) znanego już w Polsce programu Family Connections™.

Dr Armida R. Fruzzetti jest psychologiem klinicznym, superwizorem i terapeuta DBT w programie dla młodzieży w McLean Hospital, w USA. Specjalizuje się także w terapii DBT jako interwencji dla par i rodzin, jest współautorką wielu książek i artykułów, profesorem psychologii Uniwersytety w Nevadzie, USA oraz pracuje w 3East Outpatient Adolescent DBT Program, McLean Hospital, MA, USA. 

 

Uczestnicy:
Ta część szkolenia może być realizowana jako samodzielne szkolenie. Wszyscy specjaliści i praktycy zdrowia psychicznego mogą uczestniczyć w tej część szkolenia:
1) Psychologowie*, psychiatrzy*, psychoterapeuci/uczestnicy całościowego szkolenia psychoterapuetycznego**
2) Inni praktycy zdrowia psychicznego*: pedagodzy, specjaliści socjoterapii, pielęgniarki psychiatryczne, terapeuci środowiskowi, terapeuci uzależnień; osoby zainteresowane udziałem a nie wymienione w powyższych grupach zawodowych prosimy o kontakt: .

* Wymagane doświadczenie pracy klinicznej 2 lata.
**Psychoterapeuci/uczestnicy całościowego szkolenia psychoterapeutycznego: osoby z certyfikatem psychoterapeuty szkolenia całościowego, osoby które ukończyły szkolenie całościowe, osoby w trakcie

Zapraszamy do rejestracji: https://cz2-umiejetnosci-dbt-2020.konfeo.com/pl/groups

Cena zawiera:
– materiały szkoleniowe,
– tłumaczenie symultaniczne,
– zaświadczenie udziału w szkoleniu,

Literatura zalecana:
Przed przystąpieniem do szkolenia, zalecamy uczestnikom przeczytanie następujących podręczników:

Linehan, M. (1993) Zaburzenie osobowości z pogranicza. Terapia poznawczo-behawioralna, Wydawnictwo UJ, wydanie polskie 2007, 2010.

Linehan, M (2016) Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Podręcznik terapeuty, Wydawnictwo UJ.

Linehan, M (2016) Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Materiały i ćwiczenia dla pacjentów, Wydawnictwo UJ.