Z przykrością informujemy Państwa, że nasza droga prowadząca, dr Armida Fruzzetti, uległa wypadkowi i w najbliższym tygodniu będzie przechodzić operację, po której wg zaleceń lekarzy nie będzie mogła podróżować przez kilka tygodni. Ze smutkiem przekazała nam tę wiadomość, bo sama czekała na nasze szkolenia w Krakowie. 

W związku z tym, zdecydowaliśmy o zmianie terminów szkoleń  Dialektyczna terapia behawioralna (DBT) w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodziną” zaplanowanych na 13/14/15 wrzesień 2024  i 11/12/13 październka 2024.

Być może szkolenie rozpocznie się w planowanym terminie II części, czyli w październiku a druga część zostanie ustalona w kolejnym miesiącu, będzie to zależeć od stanu zdrowia Prowadzącej. 

Z powodu zmiany terminów mają Państwo możliwość rezygnacji ze szkolenia oraz zwrotu kosztów. W tym celu prosimy o kontakt naszą Asystentką pod adresem:  

UWAGA: Aby uzyskać pełen zwrot kosztów szkolenia, bardzo prosimy o zgłoszenie rezygnacji  od dziś do maksymalnie 5 dni po publikacji nowych terminów szkoleń. Przy rezygnacji już teraz, przed ogłoszeniem nowych terminów, będzie można ponownie zapisać się na szkolenie  w miarę dostępnych miejsc. 

Liczymy na Państwa wyrozumiałość oraz mamny nadzieję, na taki układ wszelkich pozostałych planów zawodowych i osobistych, który pozwoli wszystkim zainteresowanym uczestniczyć w szkoleniu w nowych terminach.

Zapraszamy na wyjątkowe stacjonarne szkolenie w Krakowie:

Dialektyczna terapia behawioralna (DBT) w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodziną. Dwuczęściowe szkolenie obejmujące tematykę DBT dla dzieci i rodzin oraz DBT-A dla młodzieży.

Część I: 13/14/15 września 2024

Część II: 11/12/13 października 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym szkoleniu „Dialektyczna terapia behawioralna (DBT) w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodziną”. Dwie części szkolenia to aż 60 godzin dydaktycznych!

 

Strona rejestracji: https://ptdbt.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_szkol_uczestnicy&Wydarzenie=8

 

Prowadząca

Szkolenie poprowadzi międzynarodowa specjalistka dr Armida Rubio Fruzzetti, zastępca Dyrektora Kliniki Ambulatoryjnej 3East DBT dla Młodzieży w Szpitalu McLean oraz wykładowca Harvard Medical School. Dr Armida Fruzzetti przeszkoliła setki specjalistów w USA, w Europie i na Bliskim Wschodzie z zakresu DBT, DBT dla par i rodzin, DBT dla dzieci oraz DBT-A dla nastolatków.

Opis szkolenia 

2-częściowe szkolenie z Dialektycznej Terapii Behawioralnej dla Dzieci i Rdzin (DBT- Kids and Family) oraz Dialektycznej Terapii Behawioralnej dla Młodzieży (DBT-Adolescents) jest doskonałym źródłem wiedzy i umiejętności dla wszystkich specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. W ciągu 6 dni szkolenia dokładnie przedstawione zostaną możliwości zastosowania wszystkich elementów terapii DBT w pracy z młodszymi pacjentami i ich rodzinami, zwłaszcza jeśli doświadczają oni:

– dysregulacji emocjonalnej,

– kryzysów samobójczych,

– zachowań autodestrukcyjnych, samookaleczeń,

– zachowań impulsywnych, zaburzeń kontroli behawioralnej,

– kryzysów rodzinnych, konfliktów, dysregulacji emocjonalnej rodziców, 

– wzajemnego unieważniania, przewlekłych problemów, itd.
Szkolenie składa się z dwóch części.

Część pierwsza: 13-14-15 września 2024 (3 dni)

W części pierwszej szkolenia dokładnie omówiony zostanie model leczenia DBT dla dzieci i rodzin oraz DBT-A dla nastolatków. W części teoretycznej zostaną zaprezentowane takie zagadnienia, jak:

  1. model transakcyjny i wykorzystanie go w praktyce, w konceptualizacji pacjenta i rodziny,
  2. strategie terapii behawioralnej, analiza łańcuchowa zachowań problemowych, w tym samookaleczeń, prób samobójczych,
  3. akceptacja i umiejętności uprawomocnienia,
  4. dysregulacja emocjonalna a adaptacyjny rozwój emocjonalny dziecka,
  5. dialektyka w rodzinie, dylematy i napięcia w rodzinie. 

W części praktycznej będziemy korzystać z ćwiczeń i z odgrywania ról dla wprowadzenia i zademonstrowania, w jaki sposób:

  1. zbudować hierarchię celów leczenia z dziećmi, młodzieżą i rodzinami (w tym samookaleczenia, agresja, wybuchy złości itp.),
  2. wykorzystywać strategie zarządzania sesją DBT podczas pracy z dziećmi i młodzieżą w sytuacji występowania zachowań zakłócających ze strony pacjentów lub rodziny,  braku motywacji,
  3. wykorzystywać tradycyjne umiejętności DBT i nowe umiejętności DBT opracowane specjalnie dla dzieci i młodzieży, 
  4. wykorzystywać umiejętności DBT z rodzicami, aby wspierać ich w radzeniu sobie z własnymi emocjami, po to, by mogli zapewnić uprawomocnienie i wsparcie, których potrzebuje ich dziecko.

Część druga: 11-12-13 października 2024 (3 dni)

Druga część szkolenia będzie miała charakter bardziej praktyczny. Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w konsultacjach rzeczywistych przypadków, obserwować zarządzanie sesją, rozwiązywaniem problemów, zarządzanie ryzykiem samobójczym, w których demonstrowane będą poszczególne strategie w celu pogłębienia i utrwalenia umiejętności:

  1. stosowania zasad i strategii interwencyjnych DBT z rodzinami (np. analizy podwójnego łańcucha, strategie akceptacji i zmiany);
  2. pomocy dzieciom, nastolatkom i rodzicom w nauczeniu się zastępowania problematycznych reakcji umiejętnymi alternatywami w celu redukcji ryzyka samobójczego, poprawy bezpieczeństwa, stabilności i relacji w rodzinie;
  3. wdrożenia całościowego programu terapii DBT lub wykorzystywania jej elementów, ewaluacji postępów i wyników.

Dla kogo to szkolenie:

Szkolenie jest skierowane do specjalistów praktyków zdrowia psychicznego (psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, terapeutów środowiskowych, pedagogów, wychowawców placówek oraz innych specjalistów zdrowia psychicznego pracujących w placówkach zajmujących się pomaganiem dzieciom i młodzieży). Jest to doskonałe szkolenie dla interdyscyplinarnych zespołów pracujących razem w ramach ośrodków pomocy dzieciom i młodzieży (poradnie, centra zdrowia psychicznego, ośrodki pierwszego poziomu, inne).

Przydatna będzie podstawowa znajomość/ doświadczenie w DBT/ terapii behawioralnej/ terapii rodzin/ pracy z dziećmi, nastolatkami i ich środowiskiem.

Miejsce:
Hotel Holiday Inn Kraków City Centre

ul. Wielopole 4

31-072 Kraków

Opłaty szkoleniowe:

Do 30.06.2024
Cena Super Early Bird dla wszystkich: 2800 zł

Do  31.07.2024
Członkowie PTDBT z opłaconą składką do 2024: 3000 zł
Pozostałe osoby:  3200 zł

Od 01.08.2024

Członkowie PTDBT z opłaconą składką do 2024: 3200 zł
Pozostałe osoby:  3400 zł

Cena szkolenia obejmuje:
– materiały szkoleniowe,
– tłumaczenie symultaniczne,
– przerwy kawowe,
– zaświadczenie udziału.

Język szkolenia:
Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i będzie tłumaczone symultanicznie na język polski.