Drodzy Członkowie i sympatycy PTDBT,

Aż trudno uwierzyć, że to nasz pierwszy newsletter w roku 2020. Trochę odkładaliśmy napisanie do Was licząc na to, że pewne ważne sprawy się wyklarują np.: terminy planowanych przez nas szkoleń i konferencji. Ale teraz już wiemy, że sytuacja będzie się po prostu dynamicznie zmieniać. Nie da się mieć 100% pewności i w ostatnich tygodniach sporo modyfikacji w naszych planach, cóż czynniki niezależne od nas. Dziękujemy Wam za cierpliwość i wyrozumiałość.

Jak przypuszczamy również dla Was początek tego roku nie jest łatwy.  Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się COVID-19 sprawia, że nasze życie ulega gwałtownym zmianom. Wielu z nas ma więcej obowiązków, mierzy się z trudnymi emocjami jakie pojawiają się z powodu izolacji, tęsknoty do bliskich osób i spotkań z nimi. Trudno w tym wszystkim się odnaleźć. A już najgorzej jak pojawi się samokrytyka i brak wyrozumiałości. Tutaj pomagać nam wszystkim może zasada DBT „Każdy radzi sobie najlepiej jak potrafi”. Mamy nadzieję, że uda Wam się odnajdywać spokój i Mądry Umysł w tym trudnym czasie.

To jest też taki czas, w którym my staramy się działać najlepiej jak potrafimy i kontynuujemy nasze aktywności pomimo zmian i przeciwności losu. Działamy w sposób najlepszy z możliwych, a Was zapraszamy do wspólnych działań, uczenia się, wspierania i dawania wsparcia. To jest cel i wartości na których opiera się działanie PTDBT.

Tym, co wydaje nam się na ten moment wyjątkowo ważne jest otoczenie opieką i wsparciem rodzin i bliskich osób z BPD i dysregulacją emocji. Dlatego w najbliższych dniach chcemy sprawdzić jakie są możliwości organizowania treningów Family Connections ON-LINE przez naszych liderów FC. Mamy nadzieję, że w tym wyjątkowym i trudnym czasie uda nam się uruchomić kolejne grupy dla osób, które teraz tak bardzo potrzebują wsparcia. Jeśli jesteś liderem to bardzo prosimy – zaangażuj się. Jeśli chciałbyś zostać liderem, to zapraszamy na szkolenie dla Liderów Family Connections.

Pomimo trudnego czasu, a może właśnie z powodu wyzwań jakie nas czekają, nadal pracujemy na rzecz tego, żeby planowane i obiecane Wam szkolenia odbyły się. Zapraszamy  na szkolenie z Treningu Umiejętności DBT – to już najbliższa sobota, dowiecie się na nim jak uczyć i pomagać pacjentom korzystać z umiejętności DBT. Zapraszamy Was też na wyjątkowe Szkolenie terapia dialektyczno-behawioralna w złożonym PTSD (DBT-PTSD), mega merytoryczna wiedza o tym jak pracować z osobami po najtrudniejszych doświadczeniach traumatycznych. Więcej informacji na temat naszych szkoleń, które na pewno będą i prawie na pewno w podanym terminie (wiecie jak to jest, grafiki prowadzących też zmieniają się z minuty na minutę) znajdziecie poniżej…
Zapraszamy!

Część II. Umiejętności DBT: trening oraz coaching w zakresie umiejętności.
prof. Alan E. Fruzzetti oraz  dr Armida R. Fruzzetti
ON-LINE
OSTATNI MOMENT NA ZAPISANIE SIĘ, szkolenie już w najbliższy weekend!!!
Uczestnicy pierwszego szkolenia z prof. Alanem Fruzzettim byli zachwyceni 🙂 Naprawdę warto!
25-26 kwietnia 2020, godz 14-19,
8 maj 2020 godz 17-20,
9-10 maj 2020 godz 14-19

Rejestracja https://cz2-umiejetnosci-dbt-2020.konfeo.com/pl/groups
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym szkoleniu
Terapia dialektyczno-behawioralna w złożonym PTSD”
Szkolenie odbędzie się online i poprowadzi je międzynarodowy specjalista DBT i PTSD, prof. Martin Bohus.
NIŻSZA CENA DO 30 KWIETNIA !!!

Termin szkolenia: 08-09 oraz 18-19.06.2020.
Miejsce: ON LINE
Rejestracja https://dbt-ptsd-2020.konfeo.com/pl/groups
Dołącz do grona Liderów FC. Działaj zgodnie z wartościami na rzecz większej społeczności.
Family Connections™ Leader Training 2020 

Termin tego szkolenia zostanie potwierdzony:
S
zkolenie  planowane było na  sobotę 27.06.2020 oraz niedzielę  28.06.2020.
Prowadzenie: prof. Alan Fruzzetti, PhD, USA
Szkolenie tłumaczone będzie symultanicznie na język polski
Miejsce: ON-LINE
Zapisy: 
https://family-connections-leader-training-2020-krakow.konfeo.com/pl/groups
Nie wiemy jeszcze czy konferencja się odbędzie, ale nie kasujcie tych dat ze swoich kalendarzy!
Facebook:  
https://www.facebook.com/events/585755341993790/

Jeśli jesteś członkiem PTDBT, to przypominamy: opłać składkę na rok 2020  a pod tym linkiem zrealizujesz szybki przelew  . Możesz też pod tym linkiem przekazać darowiznę na rzecz naszego stowarzyszenia. Aha, jeśli nie chcesz klikać w  linki to po prostu skopiuj nasz nowy numer konta bankowego i zrealizuj przelew: mBank 85 1140 2004 0000 3602 7906 4629 Dziękujemy!
Życzymy Wam przede wszystkim spokoju,

Zespół PTDBT

http://ptdbt.pl/kontakt/

Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej
ul. Politechniczna 9/7
80-288 Gdańsk
WWW: ptdbt.pl  FB: facebook.com/ptdbt YT:youtube.com/channel/UCjlmxE7cQOE66lMIPQm0dMw

Popierasz nasze działania? Dołącz do nas!
Zostań członkiem PTDBT w 2020!