Drodzy Absolwenci Family Connections! Z okazji tego, że Maj jest miesiącem świadomości Borderline przygotowaliśmy dla Was specjalny warsztat!

Jeśli czujecie Państwo potrzebę rozwijania umiejętności uważności, to ten Warsztat jest specjalnie dla Was!

Uważność – Warsztat dla absolwentów programu Family Connections

Zaproszenie kierujemy do Absolwentów treningów Family Connections

  • osób, które odbyły 12 – tygodniowy trening Family Connections, prowadzony przez przeszkolonego lidera FC;

 

➡️ TERMIN: 21 maja, sobota, 9:00 – 16:00
➡️ MIEJSCE: ON-LINE, ZOOM
➡️ LICZBA UCZESTNIKÓW : 20
➡️ PROWADZENIE: Piotr Sikora lider rodzinny FC, nauczyciel mindfulness (uważności) i compassion (współczucia) w trakcie szkolenia w Mindfulness Association Polska.
➡️ ZAPISY: Zapisy ruszają 4 maja o godzinie 17:00 i prowadzimy je poprzez formularz: https://zapisy.ptdbt.pl/opis-szkolenia/21
➡️ LISTA REZERWOWA I WARSZTAT JESIENNY: Liczba miejsc na warsztacie majowym jest ograniczona ze względu na charakter warsztatu.  Jeśli nie będzie już miejsc dla Ciebie 🙁  to zapraszamy do wpisania się na listę rezerwową. Co więcej mamy nadzieję na zorganizowanie kolejnego warsztatu na jesieni. Możesz również wyrazić zainteresowanie udziałem w warsztacie jesiennym.  🙂 A wszystko w tym formularzu: https://zapisy.ptdbt.pl/opis-szkolenia/22
➡️ PROŚBA: Jeśli się zapiszesz na Warsztat 21 maja, a Twoje plany ulegną zmianie, prosimy daj nam znać, być może ktoś inny skorzysta z warsztatu. Informację wyślij na adres:

Szkolenie organizuje

Piotr Sikora prowadzi szkolenie w ramach wolontariatu, za co serdecznie dziękujemy!

➡️ OPIS WARSZTATU

Uważność – Warsztat dla absolwentów programu Family Connections
Uważność (mindfulness) jest podstawą wszystkich umiejętności, których uczymy się podczas treningu Family Connections. Niestety, podczas dwunastu spotkań, które są w naszym programie nie możemy poświęcić wiele czasu na ćwiczenie samej uważności.
Dlatego zapraszamy na osobny, całodniowy warsztat uważności. Jego program obejmuje wprowadzenie w podstawową „formalną” praktykę uważności (uspokajanie, osadzanie i spoczywanie umysłu z „podporą” uważności) oraz ćwiczenia pomagające w rozpoznawaniu swoich emocji, w uważności na drugą osobę oraz w praktykowaniu radykalnej akceptacji.

Poznaj prowadzącego!

Poznaj prowadzącego 🙂 To jest nagranie rozmowy z bliskimi, którzy ukończyli trening Family Connections. W rozmowie bierze udział Piotr i inni absolwenci oraz cudowni Liderzy FC 🙂

➡️ PLAN WARSZTATU

Uważność -Warsztat dla absolwentów programu Family Connections

9.00-9.10 – Krótka uważność na początek

9.10-10.00 Wprowadzenie do idei i praktyki uważności w kontekście tego, co w sferze uważności nauczyliśmy się podczas treningu FC (bardziej rozmowa niż wykład)

10.00-10.30 Uspokajanie, osadzanie i spoczywanie umysłu z „podporą” uważności (wprowadzenie i praktyka)

10.30-11.00 Przerwa

11.00-12.30 Uważność ciała – emocji – myśli: wprowadzenie, skan ciała, praktyka przekierowywania uwagi

12.30-13.30 Przerwa obiadowa

13.30-14.15 Uważność i radykalna akceptacja: RAIN

14.15-14.30 Przerwa

14.30-15.30 Uważność interpersonalna („moja historia” i uważne słuchanie – w parach; relacja z uważnego słuchania – w całej grupie)

15.30-16.00 Podsumowujące wspólne omówienie warsztatu i uważność końcowa

Dziękujemy!

 Piotr ogromne podziękowania dla Ciebie od całego zespołu koordynującego Family Connections w PTDBT za to, że zaproponowałeś przeprowadzenie tego warsztatu nieodpłatnie. Za Twój czas i zaangażowanie! Wielkie dzięki!

PRZYPOMINAJKA O SERIACH FILMÓW FAMILY CONNECTIONS

CO NAS NAPĘDZA DO DZIAŁANIA! DO JAKIEJ SPOŁECZNOŚCI DOŁĄCZYSZ?

„Bądź zmianą jaką chcesz ujrzeć w świecie” Mahatma Ghandi, ta idea napędza nas do działania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych ideach i wartościach. Jeśli chcesz zrozumieć w jaki sposób FC je urzeczywistnia, obejrzyj ~to nagranie! Poznasz nas a my mamy nadzieję, że niebawem poznamy Ciebie!

DOŚWIADCZENIE RODZICA I LIDERA FC

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Pani Rosanny Ruppert, prezentujące program Family Connections. Pani Rosanna jest mamą osoby cierpiącej na zaburzenie osobowości z pogranicza, która dzieli się swoimi doświadczeniami i korzyściami osobistymi jakie uzyskała, z treningu Family Connections ™ . Jest to nagranie z pierwszej konferencji PTDBT.

SERIA FLIMÓW DLA BLISKICH OSÓB DOROSŁYCH

Ten film pokazuje jakie postawy kształtujemy wśród bliskich. Pokazuje też przegląd treści jakie zawiera trening Family Connections.

Kiedy już prowadzimy treningi FC te filmy mogą być pomocne dla nas liderów w zrozumieniu materiału. Możemy też wyświetlać ich fragmenty w trakcie spotkania lub zachęcać do obejrzenia w tygodniu.

SERIA FLIMÓW DLA BLISKICH NASTOLATKÓW

Ten film pokazuje jakie postawy kształtujemy wśród bliskich. Pokazuje też przegląd treści jakie zawiera trening Family Connections.

Kiedy już prowadzimy treningi FC te filmy mogą być pomocne dla nas liderów w zrozumieniu materiału. Możemy też wyświetlać ich fragmenty w trakcie spotkania lub zachęcać do obejrzenia w tygodniu.

Do szkolenia pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)