Książki pełne wiedzy pomocnej dla terapeuty

Na tej stronie znajdziesz podstawowe informacje na temat tego jakie książki mogą być dla Ciebie pomocne na Twojej ścieżce rozwoju terapeutycznego, w szczególności jeśli chcesz specjalizować się w DBT.

Lektury obowiązkowe dla terapeuty DBT

To są książki, które są podstawą do rozwijania wiedzy o zaburzeniu osobowości z pogranicza (borderlina, BPD) oraz książki, które pomagają terapeutom w skutecznym leczeniu i wdrażaniu do swojej praktyki terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT). Te książki trzeba mieć na półce, do nich wielokrotnie wracamy w naszej pracy. Z nich nieustannie się uczymy.

Lektury uzupełniające dla terapeuty DBT

To są książki, które każdy terapeuta powinien mieć, które stanowią podstawę pracy terapeutycznej, tak więc książki pomagające w diagnozie oraz inne szczegółowe opracowania z zakresu DBT lub innych ważnych zagadnień.

Materiały filmowe

Spora dawka dobrej wiedzy jest również dostępna na YT oraz na FB

Filmy o BPD i DBT

Filmy o BPD i DBT po angielsku

Warto przeczytać

Te książki to doskonałe uzupełnienie wiedzy, z nich będziesz czerpać dodatkową inspirację. Tutaj proponujemy lektury rozwijające Twoją wiedzę i umiejętności i poszerzające horyzonty.

Recenzja książki: Złość i smok lubomił

Seria książek o uczuciach dla dzieci: Złość i smok lubomił,W.Kołyszko, J.Tomaszewska Dzisiaj wspominam o książce dla dzieci. Dlaczego? Zgodnie z dialekyczną terapią behawioralną DBT, jednym z pierwszych kroków do zmiany emocji jest rozpoznanie jej i nazwanie. Bardzo...