Mamy wspaniałą wiadomość!!! We wrześniu 2023 odbędzie się….

Szkolenie dla liderów FAMILY CONNECTIONS

➡️ TERMIN: 6/7/8/września 2023, godz. 9:30-17:30
➡️ MIEJSCE: ON-LINE
➡️ PROWADZENIE: Dr. Daniel Flynn and Dr. Mary Kells  
➡️  TŁUMACZENIE: Będzie, A co jeszcze lepsze?  tłumaczenie symultaniczne!!! Wersja polska będzie możliwa do wysłuchania równocześnie z angielską (niemal w tym samym czasie)
Dołącz do wydarzenia, aby dostawać bieżące powiadomiania! Udostępnij, podziel się informacją z innymi!
➡️ ZAPISY, PROWADŹ Z NAMI FC I PRZYWRACAJ NADZIEJĘ!:
Program realizujemy w ramach stowarzyszenia. Członkowie PTDBT prowadzą treningi Family Connections.
Jeśli chcesz realizować program FC z nami – dołącz do nas!
➡️➡️ KROK1: Zostań członkiem PTDBT /do członkostwa zapraszamy psychoterapeutów,
psychiatrów,
pedagogów,
pielęgniarki psychiatryczne,
specjalistów pracy socjalnej
innych specjalistów, którzy pracują w obszarze wspierania rodzin lub w obszarze zdrowia psychicznego/ :
➡️➡️ KROK 2: Poczekaj aż otrzymasz potwierdzenie przyjęcia do PTDBT, opłać składkę członkowską
➡️➡️ KROK 3: Zapisz się na szkolenie dla Liderów Family Connections:

Szkolenie organizuje

we współpracy z 

National Education Alliance for Borderline Personality Disorder NEABPD

➡️ CZYM JEST FAMILY CONNECTIONS?

Family Connections (FC) to bezpłatny, 12-tygodniowy grupowy program edukacji, treningu indywidualnych i rodzinnych umiejętności oraz wsparcia społecznego dla rodziców i partnerów (oraz innych bliskich) osób z zaburzeniem osobowości chwiejnej emocjonalnie (borderline) lub nasilonymi problemami regulacji emocji. Program wywodzi się bezpośrednio z terapii dialektyczno-behawioralnej, a jego twórcami są: dr Perry Hoffman oraz prof Alan Fruzzetti. Skuteczność programu FC została potwierdzona w opublikowanych badaniach, jest on aktualnie dostępny w 19 krajach, a także jest prowadzony jako program online (TeleConnections). Grupy są współprowadzone przez dwóch odpowiednio przeszkolonych profesjonalistów / lub profesjonalistę i członka rodziny, który ukończył Trening FC i szkolenie dla liderów.

WARTO ZOSTAĆ LIDEREM FC!

To jest nagranie rozmowy z bliskimi, którzy ukończyli trening Family Connections. Dzielą się oni swoim doświadczeniem i mówią o tym w czym pomogły im spotkania FC. Nie ma lepszej reklamy FC niż ta!

➡️ KIM JEST LIDER FAMILY CONNECTIONS?

To osoba, która prowadzi treningi Family Connections dla bliskich osób z BPD. Lider przekazuje wiedzę i modeluje umiejętności wśród uczestników treningów FC. Liderem może zostać profesjonalista lub członek rodziny (po spełnieniu warunków opisanych poniżej), który ukończy to szkolenie.

Liderzy to osoby pełne pasji, które chcą pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Prowadzić psychoedukację swojej społeczności, dawać realną pomoc i wsparcie rodzinom i innym bliskim osób cierpiącym na zaburzenie z pogranicza. A w spoób pośredni również poprawiać życie osób cierpiących na zaburzenie osobowości z pogranicza. 

Liderzy FC to wspaniali wolontariusze albo cudowne osoby, które wprowadzają treningi w placówkach publicznych zmieniając jakość opieki  psychologicznej w Polsce na lepsze.

Liderzy to wspierająca się wzajemnie społeczność.

Chcesz sie do nas przyłączyć? Zapisz się na to szkolenie! i dołącz do PTDBT

➡️ DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

psychoterapeutów,
psychiatrów,
pedagogów,
pielęgniarki psychiatryczne,
specjalistów pracy socjalnej
innych specjalistów, którzy pracują w obszarze wspierania rodzin lub w obszarze zdrowia psychicznego – po uzgodnieniu z koordynatorką programu Family Connections
w szkoleniu mogą też wziąć udział absolwenci programu Family Connections, którzy otrzymali rekomendację od swoich liderów

którzy są członkami PTDBT (nie jesteś członkiem PTDBT, możesz dołączyć https://ptdbt.pl/czlonkostwo/

➡️ KOSZTY ORGANIZACYJNE UCZESTNIKA:

Nie ponosicie państwo kosztów, jako członkowie PTDBT bierzecie w nich udział bezpłatnie.

➡️ KOSZTY ORGANIZACYJNE PTDBT:

Koszty organizacyjne pokrywane są ze środków PTDBT:
tłumaczenie symultaniczne przez profesjonalnych tłumaczy z wykorzystaniem sprzętu audio,
obsługa techniczną i administracyjna szkolenia ,
Wykładowcy NEABPD, nie pobierają wynagrodzenia za swoje wystąpienia, a koordynatorzy szkolenia z Polski, nie pobierają wynagrodzenia za obsługę administracyjną tego wydarzenia.

➡️ LINKI:

Więcej informacji na temat programu Family Connections na stronie PTDBT
Ogólne informacje o programie: http://ptdbt.pl/dlarodzin/
JeszczeWięcej informacji na temat programu Family Connections na stronie NEABPD www.borderlinepersonalitydisorder.com

➡️ WARUNKI UCZESTNICTWA W SZKOLENIU:

Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie punktów 1,2 i 3
1) przeprowadzenie bezpłatnych grup programu Family Connections: szkolenie przeznaczone jest dla osób, które są gotowe poprowadzić przynajmniej 2 grupy (grupa to 12 cotygodniowych 2-godzinnych spotkań) w ciągu 3 lat, a pierwszą grupę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia szkolenia (tj.: najpóźniej w listopadzie 2023), zgodnie z wytycznymi NEABPD dla zachowania udowodnionej w badaniach skuteczności programu.
Grupy Family Connections są zawsze bezpłatne dla uczestników: liderzy prowadzą je w ramach wolontariatu (najczęściej smile) , w ramach etatu w publicznej placówce lub pozyskując finansowanie z innych źródeł.
2 a) bycie członkiem zwyczajnym PTDBT (profesjonaliści) w momencie szkolenia tj.: złożona i zaakceptowana przez zarząd deklaracja członkowska, oraz opłacenie składki członkowskiej za rok 2021 oraz zaległych składek,
albo
2 b) lub członkiem wspierającym PTDBT (absolwenci treningów Family Connections, którzy nie są profesjonalistami)
Aby zostać członkiem PTDBT wejdź tutaj: https://ptdbt.pl/czlonkostwo/
3 a) bycie psychoterapeutą, psychiatrą, pedagogiem, pielęgniarką psychiatryczną, specjalistą pracy socjalnej, innym specjalistą, który pracuje w obszarze wspierania rodzin lub w obszarze zdrowia psychicznego (inni specjaliści mogą zapisać się po uzgodnieniu z koordynatorami programu Family Connections
albo
3 b) bycie absolwentem treningu Family Connections, który otrzymał rekomendację od liderów prowadzących trening
Ważna uwaga!
Zapisz się jeśli jesteś w 100% przekonany/przekonana do idei FC! Jeśli chcesz zostać członkiem społeczności PTDBT i jesteś gotowy / gotowa opłacać coroczne składki członkowskie (składki opłacają profesjonaliści członkowie zwyczajni, członkowie wspierający są zwolnieni z opłat). 100% zaangażowania i przekonania, to jest bardzo ważny warunek,
Bardzo prosimy nie traktuj tego szkolenia jako kolejnego, które da Ci punkty do odnowienia certyfikatu, spełnienia wymogów placówki, czy zaliczenia godzin szkoleniowych etc. Po ukończeniu szkolenia FC bardzo ważne jest działanie.

POZNAJ PROWADZĄCEGO!

To jest nagranie rozmowy ze współtwórcą Family Connections prof. Alanem Fruzzetti. Jeśli Twoje serce drży kiedy słyszysz to, co mówi Alan, zapisuj się na szkolenie dla liderów FC.

CIERPIENIE RODZIN

W swoim wystapieniu prof. Alan Fruzzetti mówi o: 1) dysregulacji emocji w konekście rodzinnym 2) tym jak rozumieć zaburzenie osobowości z pogranicza w oparciu o mofel dysregulacji emocji 3) omawia wyniki badań dotyczących wpływu samobójstw i zachowań ryzykownych na bliskich i członków rodzin 4) przedstawia w jaki sposób wyniki tych badań mogą być pomocne dla klinicistów oraz o tym, że istotne jest zapobieganie samobójstwom

 ➡️ KORZYŚCI ZE SZKOLENIA

1) ugruntujesz swoją wiedzę na temat zaburzenia osobowości z pogranicza
2) dostaniesz gotowe materiały dla uczestników treningów

3) dostaniesz podręcznik dla lidera, który zawiera informacje o tym jak prowadzić spotkania

4) dostęp do dedykowanej strony www dla liderów, na której znajdują się nagrania dodatkowych szkoleń i pomocne materiały

5)  wsparcie PTDBT w docieraniu do osób zainteresowanych

6) gotowy program wsparcia o udowodnionej skuteczności, który możesz sprowadzić w swojej placówce państwowej (np.: ośrodku interwencji kryzysowej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni zdrowia psychicznego)

7) możliwość wartościowego działania: otrzymujesz gotowy program wsparcia, który możesz prowadzić jako wolontariusz w swojej placówce prywatnej lub po pozyskaniu finasowania z innych źródeł . Pamiętaj FC dla rodzin i bliskich musi pozostać ezpłatne

8) Niesamowitą satysfakcję, uwierz nam, każdy trening ładuje Twoje baterie!

PRZYGOTUJ SIĘ PRZED SZKOLENIEM, OBEJRZYJ MATERIAŁY O FAMILY CONNECTIONS

CO NAS NAPĘDZA DO DZIAŁANIA! DO JAKIEJ SPOŁECZNOŚCI DOŁĄCZYSZ?

„Bądź zmianą jaką chcesz ujrzeć w świecie” Mahatma Ghandi, ta idea napędza nas do działania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych ideach i wartościach. Jeśli chcesz zrozumieć w jaki sposób FC je urzeczywistnia, obejrzyj ~to nagranie! Poznasz nas a my mamy nadzieję, że niebawem poznamy Ciebie!

DOŚWIADCZENIE RODZICA I LIDERA FC

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Pani Rosanny Ruppert, prezentujące program Family Connections. Pani Rosanna jest mamą osoby cierpiącej na zaburzenie osobowości z pogranicza, która dzieli się swoimi doświadczeniami i korzyściami osobistymi jakie uzyskała, z treningu Family Connections ™ . Jest to nagranie z pierwszej konferencji PTDBT.

SERIA FLIMÓW DLA BLISKICH OSÓB DOROSŁYCH

Ten film pokazuje jakie postawy kształtujemy wśród bliskich. Pokazuje też przegląd treści jakie zawiera trening Family Connections.

Kiedy już prowadzimy treningi FC te filmy mogą być pomocne dla nas liderów w zrozumieniu materiału. Możemy też wyświetlać ich fragmenty w trakcie spotkania lub zachęcać do obejrzenia w tygodniu.

SERIA FLIMÓW DLA BLISKICH NASTOLATKÓW

Ten film pokazuje jakie postawy kształtujemy wśród bliskich. Pokazuje też przegląd treści jakie zawiera trening Family Connections.

Kiedy już prowadzimy treningi FC te filmy mogą być pomocne dla nas liderów w zrozumieniu materiału. Możemy też wyświetlać ich fragmenty w trakcie spotkania lub zachęcać do obejrzenia w tygodniu.

Do szkolenia pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)