Serdecznie zapraszamy Państwa na warsztat, który odbędzie się w ramach XXIV konferencji szkoleniowo – naukowej z cyklu „Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych” w dniu 1 marca 2019, o godzinie 9:40

Na warsztacie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem dotyczącym pomocy osobom cierpiącym na zaburzenie osobowości z pogranicza. Postaramy się odpowiedzieć  na jedno z najważniejszych pytań jakie same sobie stawiamy w naszej pracy: jak wspierać osoby wrażliwe emocjonalnie tj.: cierpiące z powodu dysregulacji emocji i zaburzenia osobowości z pogranicza? Jak rozumieć ich cierpienie, towarzyszyć im w cierpieniu i pomagać zmniejszać poziom doświadczanego bólu psychicznego? Jak pomóc im radzić sobie z nawracającymi myślami samobójczymi? Jakie znamy sposoby radzenia sobie z impulsywnością? Wierzymy w to, że większe zrozumienie dysregulacji emocji, to większe możliwości pomocy pacjentom, ale też większa wyrozumiałość, empatia i skuteczność naszych odziaływań, niezależnie od tego, czy pracujemy z pacjentami terapeutycznie czy stosujemy farmakoterapię.

Serdecznie zapraszamy, a poniżej opis warsztatu:

CZAS: 1 MARCA, 9:40-11:30

MIEJSCE: ZAKOPANE, XXIV konferencja szkoleniowo – naukowa z cyklu „Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych”

WARSZTAT PTDBT: Dysregulacja emocji w zaburzeniu osobowości z pogranicza – warsztat Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT)

Warsztat obejmować będzie część teoretyczną oraz praktyczną. Omówione zostaną czynniki, mechanizmy podtrzymujące oraz następstwa dysregulacji emocji w kontekście osiowych objawów i kryteriów diagnostycznych zaburzenia osobowości z pogranicza (BPD). W oparciu o doniesienia z badań klinicznych oraz neurobiologicznych przedstawione zostaną fakty i najczęstsze mity na temat BPD np.:  mit o braku możliwości leczenia tego zaburzenia. Przedstawione zostaną narzędzia diagnostyczne dostępne w Polsce oraz omówione będą terapie i programy psychoedukacyjne dostępne w Polsce, w szczególności terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Zaprezentowane zostaną wybrane elementy terapii DBT oraz możliwości zastosowania ich w placówkach ambulatoryjnych i stacjonarnych, a także w praktyce prywatnej.

PROWADZĄCE:

Magdalena Muracka-Tylko, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta dialektyczno-behawioralny w trakcie szkolenia, członek Zarządu PTDBT.

Magdalena Skuza-Singh, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta dialektyczno-behawioralny w trakcie szkolenia, członek Zarządu PTDBT.

ZAPISY: Warsztat jest częścią konferencji i mogą w nim wziąć udział osoby, które zarejestrowały się na konferencję. Strona konferencji:  https://www.su.krakow.pl/konferencje/psychiatria/Program-Konferencji.html

ORGANIZATORZY KONFERENCJI:
Klinika Psychiatrii Dorosłych w Krakowie
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
III Klinika Psychiatryczna Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Fundacja Ośrodek Badań Medycznych