Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej zaprasza do udziały w szkoleniu DBT w Polsce w 2020 roku!
Ta strona dotyczy łącznego zapisu na część I oraz część II całościowego szkolenia DBT (6 dni szkoleniowych).
Część I. Wprowadzenie do DBT
dr Alan E. Fruzzetti
6-8 luty 2020 Sopot
Część II. Umiejętności DBT
dr Armida R. Fruzzetti
nowy wstępny termin 29-30 czerwca – 01 lipca 2020, Kraków
Część I oraz II obejmować będą teorię oraz konceptualizację modelu DBT, strukturę leczenia, umiejętności w formacie indywidualnym oraz grupowym, a także zasady funkcjonowania w zespole konsultacyjnym. Oprócz części dydaktycznej wykorzystane będą nagrania video, odgrywanie ról, ćwiczenia praktyczne.
Uprzejmie informujemy, że te dwa moduły szkoleniowe są częścią DBT Comprehensive, zachęcamy do udziału w 4 częściowym szkoleniu całościowym. Istnieje też możliwość zapisania się na pojedyncze moduły. Linki do tych opcji znajdują się poniżej:
Strona rejestracji na 12-dniowe szkolenie całościowe: https://dbt-comprehensive-poland-2020.konfeo.com/pl/groups
Strona rejestracji tylko na Część I: Wprowadzenie do DBT: https://dbt-comprehensive-2020-czesc1.konfeo.com/pl/groups
Strona rejestracji tylko na Część II: Umiejętności DBT: https://cz2-umiejetnosci-dbt-2020.konfeo.com/pl/groups
Prowadzący:
Dr Alan E. Fruzzetti jest profesorem psychologii, założycielem, superwizorem i terapeutą DBT w programie dla młodzieży w McLean Hospital, w USA. Jest jednym ze współtwórców terapii dialektyczno-behawioralnej, badaczem i wieloletnim współpracownikiem M. Linehan i Behavioral Tech. Autorem i współautorem książek i artykułów, twórcą terapii DBT dla par i rodzin. Jest współtwórcą (wraz z dr Perry Hoffman) znanego już w Polsce programu Family Connections™.
Dr Armida R. Fruzzetti jest psychologiem klinicznym, superwizorem i terapeuta DBT w programie dla młodzieży w McLean Hospital, w USA. Specjalizuje się także w terapii DBT jako interwencji dla par i rodzin, jest współautorką wielu książek i artykułów, profesorem psychologii Uniwersytety w Nevadzie, USA.
Data i miejsce:
Część I:
6-8 lutego 2020 w godz 9:00-17:00
Uniwersytet SWPS, ul. Polna 16/20 81-745 Sopot
Część II:
nowy wstępny termin 29-30 czerwca – 01 lipca 2020, Kraków
UWAGA:
W przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń uczestników na dzień 15.12.2019, nie pozwalających na pokrycie kosztów organizacyjnych Szkolenia, termin rozpoczęcia Szkolenia zostanie przesuniety na datę zaplanowanej Części II (marzec 2020) lub Części III (czerwiec 2020). Dlatego osoby zdecydowane na udział w Szkoleniu zachęcamy do niezwłocznego zapisu: dzięki temu będa mogli Państwo skorzystać z atrakcyjnej ceny Szkolenia.
Dla kogo szkolenie:
Ta część szkolenia może być realizowana jako samodzielne szkolenie. Wszyscy specjaliści i praktycy zdrowia psychicznego mogą uczestniczyć w tej część szkolenia:
1) Psychologowie*, psychiatrzy*, psychoterapeuci/uczestnicy całościowego szkolenia psychoterapuetycznego***
2) Inni praktycy zdrowia psychicznego*: pedagodzy, specjaliści socjoterapii, pielęgniarki psychiatryczne, terapeuci środowiskowi, terapeuci uzależnień; osoby zainteresowane udziałem a nie wymienione w powyższych grupach zawodowych prosimy o kontakt: .
* Wymagane doświadczenie pracy klinicznej 2 lata.
**Psychoterapeuci/uczestnicy całościowego szkolenia psychoterapeutycznego: osoby z certyfikatem psychoterapeuty szkolenia całościowego, osoby które ukończyły szkolenie całościowe, osoby w trakcie szkolenia całościowego.
Koszt udziału w tej części szkolenia (Część I oraz Część II):
Członkowie PTDBT:***
– Promocyjna wczesna cena do 15.12.2019: 2300 zł
– Regularna cena od 15.12.2019: 2600 zł
Pozostali uczestnicy:
– Promocyjna wczesna cena do 15.12.2019: 2600 zł
– Regularna cena od 15.12.2019: 2800 zł
*** Członkowie PTDBT z opłaconymi składkami. Osoby, które korzystają ze zniżki członkowskiej przy zapisie na szkolenie, zobowiązują się zadbać o utrzymanie członkostwa także w trakcie trwania szkolenia w 2020 roku.
Cena zawiera:
– materiały szkoleniowe,
– tłumaczenie symultaniczne,
– zaświadczenie udziału w szkoleniu,
Literatura zalecana:
Przed przystąpieniem do szkolenia, zalecamy uczestnikom przeczytanie następujących podręczników:
Linehan, M. (1993) Zaburzenie osobowości z pogranicza. Terapia poznawczo-behawioralna, Wydawnictwo UJ, wydanie polskie 2007, 2010.
Linehan, M (2016) Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Podręcznik terapeuty, Wydawnictwo UJ.
Linehan, M (2016) Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Materiały i ćwiczenia dla pacjentów, Wydawnictwo UJ.