Drodzy Członkowie PTDBT,

Niektórzy z Was być może wiedzą, Ci którzy zapisani są na newsletter PTDBT,o tym jednym baaaardzo ważnym wydarzeniu. Oto wielkimi krokami nadchodzi szkolenie DBT Comprehensive dla profesjonalistów (Nasze szkolenie w trzech słowach: 12 dni podzielone na 4 zjazdy, światowej klasy specjaliści, tłumaczenie symultaniczne). Zachęcamy Was do udziału, bo taka okazja nieprędko się powtórzy. I mamy specjalną promocyjną cenę dla członków… do 15 grudnia!

A zatem fanfary i ogłaszamy!
Oto wydarzy się coś, na co czekamy od lat! (i to nie  jest przesada). W lutym 2020 rozpoczniemy:

Całościowe Szkolenie w Terapii Dialektyczno-Behawioralnej
(DBT Comprehensive)
12 dniowe, tłumaczone symultanicznie, podzielone na 4 zjazdy!
W atrakcyjnej cenie do 15 grudnia!

Zapisz sję już dziś
Jeśli wiesz, o co chodzi i jesteś przekonany/a do tego szkolenia, to zapraszamy na stronę rejestracji https://dbt-comprehensive-poland-2020.konfeo.com/pl/groups, a dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej, poniżej podajemy garść informacji na temat atutów tego szkolenia, odsłaniamy też kulisy tego przedsięwzięcia, mówimy jakie idee nam przyświecają, o tym, że będzie mega merytorycznie i dlaczego to szkolenie jest najtańsze z możliwych:
 1. Jakość szkoleniaa zatem prowadzący. Uczyć będziemy się od nie lada specjalistów  Dr Alana E. Fruzzetti profesora psychologii, który jest jednym ze współtwórców terapii dialektyczno-behawioralnej, badaczem i wieloletnim współpracownikiem M. Linehan i Behavioral Tech. Niektórzy znają go już z prowadzonego od kilkunastu lat na świecie, a od roku w Polsce programu Family Connections, Tak tak, to właśnie Alan jest jego współtwórcą wraz z Perry Hoffmann. A w trakcie 2 zjazdu z umiejętnościami DBT zapozna nas Dr Armida R. Fruzzetti, która jest psychologiem klinicznym, superwizorem i terapeutą DBT w programie dla młodzieży w McLean Hospital, w USA. Specjalizuje się także w terapii DBT jako interwencji dla par i rodzin, jest współautorką wielu książek i artykułów, profesorem psychologii Uniwersytetu w Nevadzie, USA. Mówiąc krótko, lepszych specjalistów ze świecą szukać.

 2. Możliwość utrwalenia wiedzy, a zatem cztery zjazdy.  I żeby było w miarę sprawiedliwie, będą to różne miasta 😉  Mamy nadzieję, że taka właśnie formuła sprawi, że pomiędzy zjazdami będziecie mieli czas na utrwalanie wiedzy.  Dodatkowo od połowy szkolenia będziecie pracować w zespołach konsultacyjnych. Zespól konsultacyjny to nieodłączny element terapii DBT. Bez zespołu, terapeuta DBT jest jak ryba bez wody, albo alpinista bez liny. Zatem udział w tym szkoleniu pomoże Wam  stworzyć własną sieć wsparcia  i da przestrzeń, na zespołach konsultacyjnych, do dzielenia się trudami związanymi z prowadzeniem terapii, wspierania się i wzajemnego motywowania do pracy. Zespół to też dzielenie się wiedzą i kompetencjami z koleżankami i kolegami. Dzięki takiej formule będziecie mogli z większą łatwością trzymać się zasad DBT i prowadzić terapię zgodną z filozofią i założeniami DBT. A kto wie może do tego wszystkiego uda się Wam zawrzeć przyjaźnie na dłużej.? A kiedy i gdzie dokładnie te 4 zjazdy?
  1.  Część I: 6-8 luty 2020, Sopot
  2.  Część II: 15-17 marca 2020, Warszawa
  3. Część III: 29-30 czerwca – 01 lipca 2020, Kraków 
  4.  Część IV: 20-22 września 2020, Warszawa

 3. Najniższy możliwy koszt, a do tego promocyjna cena do 15 grudnia. Naprawdę uwierzcie nam, że tańszego DBT Comprehensive (12 dni szkoleniowych) nie znajdziecieMożecie zapytać Google, a jeśli zobaczycie niższą cenę, to sprawdźcie czy nie jest ona podana w dolarach lub euro 😉 My nie jesteśmy nastawieni na zysk finansowy. Stowarzyszenie organizuje to szkolenie, jako realizację celów statutowych. Chodzi nam o to, żeby DBT stało się dostępne w Polsce. Organizatorzy (jak to zwykle u nas) pracują w ramach wolontariatu. Ale jeśli już o kosztach mowa to…Osoby, które zapiszą się wcześniej przed 15 grudnia, a dodatkowo są naszymi członkami zyskują atrakcyjny rabat. Pomimo tego, że cena  za całość może wydawać się wysoka to w przeliczeniu na dzień szkoleniowy jest naprawdę atrakcyjna – rozpoczyna się od: 308 PLN/dzień szkoleniowy. Nie jest to wysoki koszt, czy jak to się ostatnio w internetach mówi „inwestycja”, tym bardziej, że poza prowadzącymi wysokiej klasy, podziałem na 4 zjazdy, żeby nie przytłoczyła was ilość informacji, zadbamy też o….

 4. Efektywność szkolenia poprzez zapewnienie tłumaczenia symultanicznego – chodzi o takie tłumaczenie, gdzie tekst polski jest transmitowany przez zestaw słuchawkowy. Nie będzie zatem strat czasowych jak przy tłumaczeniach konsekutywnych, gdzie prowadzący mówi swój tekst, a potem dopiero tłumacz powtarza. U nas jak zawsze, jeśli tylko jest taka możliwość, to tłumaczymy symultanicznie. 

 5. I finanse ponownie czyli płatność ratalna. Tak wiemy, że szkolenie jest realizowane z niewielkim wyprzedzeniem, ale trochę tak jest, że jak nie teraz to być może za dwa lata dopiero, dlatego udostępniamy możliwość opłaty ratalnej. Wierzcie nam, nieprędko takie szkolenie z tej rangi specjalistami zostanie zorganizowane w Polsce. Wszystkie szczegóły dotyczące płatności ratalnej znajdują się na stronie internetowej rejestracji: https://dbt-comprehensive-poland-2020.konfeo.com/pl/groups

 6. Jak możesz nam pomóc? Jeśli jesteś na tak, to po prostu rejestruj się https://dbt-comprehensive-poland-2020.konfeo.com/pl/groups, żebyśmy wiedzieli ile realnie nas będzie.. Nam bardzo zależy na tym, żeby to szkolenie zostało uruchomione. W Polsce pacjenci i terapeuci potrzebują dobrego DBT, i gruntownej wiedzy o zaburzeniu osobowości z pogranicza.  Jednak organizacja tego szkolenia to dla nas wyzwanie, uruchomimy je tylko jeśli zarobimy na pokrycie kosztów organizacyjnych.   Prosimy, pomóż nam zaproś kolegę, koleżankę do wydarzenia https://www.facebook.com/events/695543794262429/ Na razie czujemy optymizm, sporo osób się zarejestrowało już w pierwszym dniu, ale potrzeba zdecydowanie więcej chętnych, potrzebujemy dotrzeć z tą informacją do wszystkich, którzy są zainteresowani DBT.

 7. Jak możesz sobie pomóc? Tak wiemy, że koszty szkoleń mogą być przytłaczające. Te dodatkowe koszty szkolenia wiążą się z wyjazdami opłatami za nocleg itd.. Nie ma rady, trzeba zrobić lemoniadę z kwaśnych cytryn. W związku z tym, że będziemy w różnych miastach, to możemy zaoferować sobie wzajemnie noclegi i w ten sposób, zredukować dodatkowe koszty szkolenia. Może uda Ci się porozumieć z koleżanką lub kolegą z innej miejscowości. Przenocujcie się! A może pojedziesz na szkolenie w grupie znajomych, a już najlepiej ze swoim zespołem konsultacyjnym 🙂 

 8. Jesteś zainteresowany DBT, ale zależy Ci na krótszym szkoleniu? Nie ma sprawy, można wziąć udział tylko w pierwszym lub/i drugim module. Oto linki do stron rejestracji:
  1. Strona rejestracji tylko na Część I: Wprowadzenie do DBT: https://dbt-comprehensive-2020-czesc1.konfeo.com/pl/groups
  2. Strona rejestracji tylko na Część II: Umiejętności DBT: https://cz2-umiejetnosci-dbt-2020.konfeo.com/pl/groups 
  3. Strona rejestracji łącznie na Część I oraz II szkolenia: https://dbt-comprehensive-poland-2020-czesc-1i2.konfeo.com

 9. Dlaczego warto nam zaufać i szkolić się z nami? Nasze stowarzyszenie powstało pod koniec 2016 roku. Od tamtego czasu podejmujemy szereg działań, żeby w Polsce wprowadzać dobrą i skuteczną terapię DBT. Prowadzimy bezpłatne zespoły samokształceniowe i konsultacyjne dla terapeutów ułatwiamy im wprowadzanie DBT do ich praktyki. Wprowadziliśmy do Polski międzynarodowy program Family Connections, poprzez który edukujemy i wspieramy rodziny i bliskich osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza. Z tych treningów skorzystało już około 160 osób! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się więcej o naszych działaniach, zapraszamy na stronę: https://ptdbt.pl/ oraz https://ptdbt.pl/o-ptdbt/

Ale, ale poza tym jednym i najważniejszym toczą się nieustanne działania nasze!
 1. Projekt tłumaczenia Filmów Family Connectionsserii dla bliskich nastolatków został zakończony. Zachęcamy do oglądania filmów (poznacie też tam naszego prowadzącego Alana Fruzzetti) Projekt tłumaczenia serii dla bliskich osób dorosłych trwa, zostały nam do przetłumaczenia i opublikowania jeszcze 3 filmy. Ale konsekwentnie małymi krokami idziemy do przodu. 
 2. Nasze dotychczasowe zespoły konsultacyjne dla terapeutów pracują pełną parą, spotykamy się co tydzień.
 3. A co tam w Family Connections? Dobre wieści kolejne grupy są nadal uruchamiane. Teraz ruszyły grupy w Kielcach, Katowicach. Lada moment ruszą dwie grupy w Warszawie. Strona z aktualnymi grupami znajduje się tutaj: https://ptdbt.pl/treningifc/
 4. A i przyszedł czas na plotki: planujemy kolejne szkolenie dla liderów Family Connections w czerwcu 2020 oraz ogólnopolską konferecję we wrześniu 2020. I to jest taki bonus dla tych, którzy czytają nasze newslettery z uwagą 😉
 5. Jeśli bliskie są Ci nasze działania zostań naszym członkiem, a jeśli nim jesteś i zapomniałeś zapłacić składkę, to opłać składkę na rok 2019  a pod tym linkiem zrealizujesz szybki przelew  . Możesz też pod tym linkiem przekazać darowiznę na rzecz naszego stowarzyszenia. Aha jeśli nie chcesz klikać w  linki to po prostu skopiuj nasz nowy numer konta bankowego i zrealizuj przelew: mBank 85 1140 2004 0000 3602 7906 4629 Dziękujemy!
———————————————————————————————————————-
Mamy Wam też do przekazania bardzo ważną wiadomość
Z głębokim smutkiem dzielimy się z Wami wiadomością o śmierci Perry Hoffman, założycielki NEABPD, współtwórczyni programu Family Connections™, który od roku zmienia życie rodzin w Polsce.
Perry od pierwszej chwili wspierała rozwój FC w Polsce, cieszyła się z każdego kroku, każdej kolejnej grupy dla rodzin, była pełna uznania dla pełnych pasji i zaangażowania liderów. Była pod wielkim wrażeniem jak szybko rozwijamy program, objęła nas swoim serdecznym ramieniem i zaprosiła do międzynarodowej wspólnoty osób, dla których ważne jest dobro osób z BPD i ich bliskich.
Z poważaniem,
Zarząd PTDBT