Terapia dialektyczno – bahawioralna często kojarzy nam się przede wszystkim z dorosłymi, ewentualnie starszymy nastolatkami. Tymczasem dr Armida Fruzzetti podczas II Konferencji PTDBT opowiadała o terapii DBT w pracy z młodszymi dziećmi (8-12 lat) i ich rodzicami.