Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Terapia dialektyczno-behawioralna w zaburzeniach odżywiania”.
Szkolenie skierowane jest do praktyków zdrowia psychicznego.

Szkolenie odbędzie się 14/15 października 2023 r., w Warszawie, poprowadzi je specjalista DBT i terapii zaburzeń odżywiania, dr Fragiskos Gonidakis, z Uniwersytetu w Atenach.

Doświadczenie kliniczne i wyniki badań potwierdzają skuteczność stosowania i adaptowania terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) w leczeniu osób z zaburzeniami odżywania, w tym osób ze współwystępującymi innymi zaburzeniami.

Grecki zespół w Szpitalu Eginition w Atenach od lat rozwija własny program leczenia zaburzeń odżywiania w oparciu o terapię dialektyczno-behawioralną, poznawczo-behawioralną oraz podejście systemowe. Podczas szkolenia omówione zostaną założenia stojące u podłoża, dylematy dialektyczne oraz strategie ogólne i szczegółowe terapii.

Prowadzący:
Dr Fragiskos Gonidakis, MD, jest adiunktem na Wydziale Psychiatrii Szkoły Medycznej Uniwersytetu w Atenach, kierownikiem Zakładu Leczenia Zaburzeń Odżywiania Odziału Psychiatrycznego Szpitala Eginition w Atenach. Przewodniczny Greckiemu Stowarzyszeniu Badań Behawioralnych, członkiem EABCT, licencjonowanym członkiem i mentorem DBT  Behavioral Tech. 

Odbył szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej, dialektyczno-behawioralnej oraz systemowej terapii rodzin. Jego zainteresowania kliniczne i badawcze obejmują zaburzenia odżywiania, psychiatrię międzykulturową oraz zaburzenia osobowości z pogranicza (borderline). Jest współautorem 4 książek w języku greckim, m.in. „Anorexia nervosa: rozmawianie o zaburzeniach odżywiania”, z E.Varsou; „Zaburzenia odżywiania podejście poznawczo-behawioralne” z D.Charila; „Zaburzenie osobowości z pogranicza: terapia dialektyczno-behawioralna” .

Dla kogo to szkolenie:
Do udziału zapraszamy praktyków zdrowia psychicznego (psychiatrów, terapeutów, psychologów oraz innych specjalistów zdrowia psychicznego pracujących w jednostkach klinicznych/terapeutycznych)

Termin szkolenia: 14/15 października 2023 r.


Miejsce: 
Szkolenie odbędzie się na Uniwersystecie SWPS ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa

Godziny: 

Sobota 9.00-17.00

Niedziela 9.00-17.00

Koszt:
1300zł – dla członków PTDBT 
1400zł – dla wszystkich pozostałych osób.

Język szkolenia:
Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i będzie tłumaczone na język polski.

Strona rejestracji: https://ptdbt.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_szkol_uczestnicy

Serdecznie zapraszamy!